TKD a deti

header

     Všade sa dozvedáme, z rôznych článkov, novín, televízii, aký je dôležitý pohyb pre správny vývoj detí. Hlavne v dnešnej dobe zdravé stravovanie a pohyb zaraďujeme na prvé miesto. Netreba zabúdať na mládež v predškolskom a školskom veku, kedy je organizmus v intenzívnom vývoji a práve tento „štart“ je veľmi dôležitý. Je viacero dôvodov prečo viesť deti a mládež k bojovým umeniam. V médiach sa môžeme dozvedieť veľa informácií, avšak najdôležitejšie je, že pravidelná pohybová činnosť zvyšuje imunitu a ľudské telo je tak odolnejšie voči vonkajším faktorom. Ďalší dôležitý faktor poukazuje na rozvoj motorických schopností ako u detí, tak aj u dospelých. Dnešná doba prináša pre deti veľa možností k výberu vhodnej činnosti, či pohybovej alebo rôznych školských a mimoškolských krúžkov.

tdk a deti04

    
tdk a deti02
Žiaci Taekwon-do majú aj možnosť sa pravidelne zúčastňovať technických skúšok, regionálnych súťaží, majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Európy či svetových majstrovstiev. Niektorí rodičia majú strach, že dieťa tréningami bojového umenia stane agresívne či dokonca útočné, avšak opak je pravdou. Dlhoročné výsledky žiakov Taekwon-do poukazujú na zlepšené správanie detí, lepšie výsledky v škole, väčší rešpekt k rodičom a úcta starším.
Slovenská Taekwon-do Aliancia (STA) vyučuje originálne Taekwon-do ITF a naši skúsení inštruktori vedú svojich cvičencov k správnej ceste životom spolu s vyučovaním originálneho bojového umenia Taekwon-do. V rámci tohto bojového umenia sa deti učia zdvorilého správania jak v telocvični, tak aj v každodennom živote čo je dané samotnou základnou filozofiou Taekwon-do. Deti sú schopné priamo aplikovať denne svoje zručnosti a vedomosti pri samotnom výbere správneho riešenia v danej situácii medzi rovesníkmi a keď treba i zasiahnuť a ochrániť svojich kamarátov a blízkych. Majúc na vedomí hlavné zásady Taekwon-do, cvičenci sú schopný selektovať dobré od zlého a vybrať si tú správnu cestu do životom.
 
    Medzi ciele klubov STA je záujem o podporu resp. k sprístupneniu Kórejského bojového umenia Taekwon-do deťom s telesným postihnutím. Podobné projekty sa uskutočnili v niekoľkých štátoch sveta, kde zaznamenali obrovský úspech pri zlepšení motorických a psychických schopností detí. 

Naši partneri

nts 2

kompava

1374482 569325173132696 1854512836 n

pontis logoZSE logo

 
 

bojujeme proti dopingu v aktívnom športe
logo ada
ITF logo

eitf logo
© 2018 Taekwon Do Aliancia Slovensko • taekwondoslovakia.sk • info@taekwondoslovakia.sk