1. ročník medzinárodnej súťaže Ljubljana Open 2016

slovenia open 2016 1

V predposledný májový víkend sa seredská osemčlenná súťažná výprava vybrala bojovať prvýkrát na medzinárodnú súťaž do Slovinska. Očakávali veľmi kvalitnú konkurenciu z viacerých európskych krajín, čo sa aj potvrdilo! Seredský tím mal na súťaži s názvom Ljubljana Open možnosť zápasiť s pretekármi z Bosny a Hercegoviny, Česka, Macedónska, Maďarska, Rakúska, Srbska a samozrejme domáceho Slovinska. 

slovenia open 2016 2

Väčšina seredských súťažiacich sa tentokrát predstavila v dvoch tradičných disciplínach – zostavy a sparing. V prvej menovanej disciplíne bola tentoraz medailová bilancia menšia, o to viac seredský tím však ziskom striebra potešil medzi juniormi Samuel Iracký. Ten sa aktívnemu cvičeniu a súťaženiu vrátil po niekoľkoročnej pauze len nedávno a hneď sa mu podaril spomínaný úspech.

slovenia open 2016 3

Veríme, že sa mu bude minimálne takto dariť aj naďalej. Viac sa darilo v sparingu, kde sa presadili traja seredskí momentálne najúspešnejší súťažiaci. Ema Valenčíková vybojovala striebro medzi žiačkami a medailu rovnakého lesku získal po veľmi pekných zápasoch aj Peter Štrpka, ktorý vo finále len tesne podľahol domácemu reprezentantovi. 

Juraj Ďuračka sa okrem rozhodcovských povinností stihol večer predstaviť aj v práve spomínanej disciplíne sparing a zlatou medailou zakončil úspešné vystúpenie nášho klubu v Slovinsku. Klub Hong Ryong Sereď teda celkovo na súťaži v Ľubľane získal 4 medaily: 1 x zlato a 3 x striebro. Súťažnú sezónu 2015/2016 zakončí už tradične v júni medzinárodnou súťažou v českom Znojme, kam podobne ako minulý rok, vyšle vysoko početnú výpravu.
 
Výsledková listina:
 
Juraj Ďuračka – 1. miesto, športový boj
Samuel Iracký - 2. miesto, technické zostavy
Peter Štrpka - 2. miesto, športový boj
Ema Valenčíková - 2. miesto, športový boj

Naši partneri

nts 2

kompava

1374482 569325173132696 1854512836 n

pontis logoZSE logo

 
 

bojujeme proti dopingu v aktívnom športe
logo ada
ITF logo

eitf logo
© 2018 Taekwon Do Aliancia Slovensko • taekwondoslovakia.sk • info@taekwondoslovakia.sk