logo

Taekwon-Do Open Games

A Taekwon-Do Open Games were held at the Cutural House in Sered, Slovakia.

The event was sponsored by the City Administration and organized by the Slovakia ITF Alliance headed by Mr. Ivan Kiko.

ITF HQs were represented at the event by Prof. Kim Sung Hwan, ITF Secretary General and Mr. Kim Chol Gyu, ITF director of Finance & Administration.

 Nová bitová mapa1

 

Prior to the opening ceremony, Prof. Kim Sung Hwan and Mr. Kim Chol Gyu paid a courtesy visit at the City Administration where they talked with Mr. Martin, mayor of the City in a friendly atmosphere sharing the importance of promotion of Taekwon-Do in the City.

Prof. Kim Sung Hwan made an occasional speech at the opening ceremony where he stressed the importance of such gatherings all conducive to the coming ITF event for its 20th edition in September this year in Pyongyang and wished all the best to all the participants.

He was followed by the mayor who expressed his proud of having the event   at his city.

 Nová bitová mapa2

 

Attended by nearby countries, the games exhausted Taekwon-Do skills and techniques of all competitors thus showing a real potential of their professionalism.

 

Preceded by artistic performance of the children, the event was concluded in its enthusiasm deserving the general attention of its citizen.

 Nová bitová mapa3

Prof. Kim Sung Hwan

 

ITF Secretary General

ITF EB member

Bez názvu

18010507 1944196492492250 8077998492829129204 n

Na Slovensku sa toto podujatie s názvom PROFI FIGHT konalo prvý krát. Táto akcia bola zameraná na propagáciu Taekwon-do ITF len v matsogi a bez rozdielu hmotnosti. Boli vybraný najlepší bojovníci v tejto disciplíne, čo bolo aj vidieť na kvalite sparingu. Súťažilo sa pyramídovým spôsobom a len jeden mohol zdvihnúť nad hlavu pohár víťaza PROFI FIGHT a odniesť si finančnú výhru. Zúčastnili sa borci z Čiech, Maďarska, Srbska a domáceho Slovenska. Tento rok sa podarilo vyhrať Profi fight borcovi zo Srbska, ktorí veľmi tesne vyhral až v predĺžení nad českým reprezentantom. Podarí sa mu to aj budúci rok? Chceme sa aj poďakovať všetkým sponzorom ( reklamná agentúra SI-TO, Slovenská taekwon-do Aliancia, MB servis, mesto Sereď, Trnavský samosprávny kraj, Gutman lifting), veľká vďaka patrí Milanovi Rajskému, ktorý sa podieľal na organizovaní tejto akcie. Tiež veľká vďaka patrí aj nášmu moderátorovi WoOdymu, ktorý spravil vynikajúcu atmosféru. 
Tešíme sa na ďalší ročník.

 16387285 1899096340335599 5407401601562714036 n

Dňa 04.03.2017 sa konala prestížna Slovenská súťaž organizovaná KBU Nitra, podporovaná Slovenskou Taekwon Do Alianciou s názvom NITRA CUP. Podujatia sa zúčastnilo 20 oddielov zo Slovenskej republiky, ale aj zo zahraničia. Celkovo súťažilo 191 súťažiacich a z toho 69 v kategórii juniori, 43 v kategórii seniori, 21 v kategórii starší žiaci a 58 v kategórii starší žiaci. Uvedené počty sú uvádza vrátane tzv. dvojitých štartov.

Finálne kolo

&

prvé riadne kolo Ligy pre talentovanú mládež 2017

Dňa 18.2.2017 (sobota) v meste Sereď sa konalo finálne kolo a zároveň aj prvé riadne kolo Ligy pre talentovanú mládež. Táto súťaž bola vytvorená hlavne pre zdokonaľovanie svojich schopností či už ako súťažiacich, alebo ako rozhodcov. Novinkou tohto kola Ligy bolo aj to, že k nám zavítal jeden klub z Českej republiky a tiež sa pripojili Taekwon-Do kluby zo Slovenska, ktoré nepatria pod STA. Ligy sa zúčastnilo 12 klubov a 69 cvičencov sa zúčastnilo podujatia.

16903539 1911162915795608 785006850803284449 o

Ráno po registrácii sa konala porada rozhodcov a trénerov klubov o priebehu podujatia. Pre podujatie boli zabezpečené dva ringy, čo prispelo k urýchleniu súťaže. Prvé disciplíny boli tuly ktoré trvali až do obednej prestávky. Po obednej prestávke nasledovalo matsogi a neoficiálna disciplína point fighting. V každej disciplíne sa začalo súťažiť od najnižších technických stupňov. Keď dosúťažili všetci súťažiaci konalo sa odovzdávanie medailí, diplomov, vyhlasovanie najúspešnejších cvičencov a klubov za rok 2016. Veľká radosť nastala v klube Hong Ryong Sereď, ktorý získal celkové prvenstvo za rok 2016. Všetkým srdečne gratulujeme.

Dňa 10. decembra 2016 sa v Nitre konal tradičný vianočný večierok, organizovaný Slovenskou Taekwon-Do Alianciou. Večierok sa konal pre všetkých členov aliancie, rodičov, priateľov a známych, ktorí sa počas celého roka angažovali pri rozvoji STA.
 
DSC 0665

Účasť na večierku bola vysoká, plná stálych ale aj nových tvárí. Večierok sa konal ako každý rok v ABC Transhoteli v meste Nitra. O zábavu a hudbu sa starala hudobná skupina EUROBAND, ktorá rozprúdila zábavu skvelými pesničkami. Všetci prátomní si mohli vychutnať výborné jedlo, skvelú hudbu a v neposlednom rade exhibíciu STA reprezentantov, ktorá bola inpozantná a miestami dych vyrážajúca.

DSC 0709
Hlavní funkcionári dostali poďakovania s oceneniami za svoju svedomitú prácu v STA, ktorej výsledkom je rozvoj a rozširovanie členskej základne STA. Nesmieme zabudnúť na našich najúspešnejších športovcov, ktorí svojou obetavosťou a tvrdým tréningom získali na šúťažiach počas roku 2016 cenné medaily. Aj oni boli ocenení pamätnou cenou STA za ich reprezentácu na národných a medzinárodných podujatiach. Po ukončení oficiálnych záležitostí nasledovala skvelá zábava až do neskorých ranných hodín. Všetkým samozrejme ďakujeme za účasť a príjemnú spoločnosť.
 

Ocenenia pre najúspešnejších súťažiacich STA za rok 2016:

Najúspešnejšia žiačka: 

Najúspešnejší žiak: 

Najúspešnejšia juniorka: 

Najúspešnejší junior: 

Najúspešnejšia seniorka: 

Najúspešnejší senior: 

Najúspešnejší športovec STA za rok 2016: 

 

Dňa 12.11.2016 sa v meste Sereď konalo „2. Kolo ligy pre talentovanú mládež v Taekwon-Do I.T.F. Liga pre talentovanú mládež v Taekwon-Do I.T.F. je projekt venovaný rozvoju a podpore detí a mládeže v Taekwon-do, pre ich zdravý životný štýl a zdravý pohyb. Súťaž bola  zorganizovaná pod záštitou Slovenskej Taekwon-Do Aliancie. 


12814601 1737197486525486 5203072648328443140 n

 

Na súťaži sa predviedlo viac ako 50 cvičencov z klubov Taekwon-Do Hwa-rang Trnava, Taekwon-Do Dan-Gun Kolíňany, Taekwon-Do UKF Nitra, Taekwon-Do Hong Ryong Sereď, Taekwon-Do Academy Nové Zámky, ŠK Taekwon-Do Moldava n. Bodvou a Taekwondo Kickbox klub. Žiaci, žiačky, juniori a juniorky mohli súťažiť v disciplínach „Tul“ (technické zostavy) a „Matsogi“ (športový boj). Súťaž započala deviatou hodinou ráno, kedy sa do ringu postavili žiaci a žiačky v discplíne „Tul“. Po nich nasledovala veková kategória juniori a juniorky. Pred obedňajšou prestávkou sa dostali na rad ešte žiaci a žiačky v disciplíne „Matsogi“. Druhá časť súťaže (po obede) bola venovaná disciplíne „matsogi“ juniorov a junioriek. Súťažilo sa systémom každý s každým, aby si súťažiaci zmerali sily so všetkými zúčasnenými v ich kategórii. Počas tejto disciplíny ukázali všetci cvičenci krásne výkony a hodnotné ocenenia. Na koniec nasledovala neoficiálna disciplína Point fighting pre najnižšie technické stupne a deti, ktorej úlohou je zvyšovať záujem o športový boj u čvičencov Taekwon- Do. Nakoľko sa súťaž obišla bez akýchkoľvek problémov a kategórie plynule, chceme organizátorom poďakovať za skvele zorganizovanú súťaž. 

MSR 2016 38

V sobotu, dňa 29.10.2016 sa konala v Košiciach najvýznamnejšia slovenská súťaž. Majstrovstvá Slovenskej republiky 2016. Tvrdo sa na nu  všetci cvičenci pripravovali aby sme ukázali, čo v nich je. Odchádzalo sa ako vždy v skorých ranných hodinách nakoľko tento rok sa konaly v meste Košice. Dlhá cesta ubehla niektorým rýchlejši a iným pomalšie, ale nakoniec všetci v poriadku dorazili do športovej haly.  Po zaregistrovaní, odvážení sa mohlo začať. Na dvoch ringoch sa rozbehli žiacke a seniorské kategórie tul, po nich juniorské kategórie. Každý vydal zo seba to najlepšie, čo v sebe mali.

sustredenie 2016   3 r

Prvý deň slovenského celoslovenského sústredenia „Slovenskej Taekwon-Do Aliancie“ začal ako už tradične býva rannou rozcvičkou o 7:00, kde sa účastníci sústredenia už zrána poriadne zahriali. Po rozcvičke sa už všetci tešili na raňajky ale aj odpočinok pred prvým tréningom. Prvý tréning viedol medzinárodný inštruktor Peter Šindler (IV. Dan). Tréning bol zameraný na základne techniky , ktoré boli precvičované netradičným spôsobom so zameraním na posilňovanie dôležitých svalových partií, ktoré bežne sa málo využívajú. Po obede a ďalšom, bohužiaľ krátkemu odpočinku sa konal druhý tréning vedený pánom Šindlerom. Tréning sa konal vonku na ihrisku v športovom areáli.

znojmo open 2016 2

Už deviatykrát hostilo české mesto Znojmo taekwondistov z rôznych kútov Európy na tradičnej medzinárodnej súťaži Znojmo Open. Rovnako tak – deviatykrát – sa na tomto podujatí zúčastnil aj klub zo Serede. V minulých rokoch boli v Znojme vždy úspešní a inak tomu nemalo byť ani v roku 2016. Záverečná súťaž seredského klubu v sezóne 2015/2016 sa konala počas prvého júnového víkendu a do bojov tentokrát za Sereď zasiahlo 17 súťažiacich. Cieľ bol jasný – opäť obstáť v dobrej európskej konkurencii a úspešne tak ukončiť sezónu. 

slovenia open 2016 1

V predposledný májový víkend sa seredská osemčlenná súťažná výprava vybrala bojovať prvýkrát na medzinárodnú súťaž do Slovinska. Očakávali veľmi kvalitnú konkurenciu z viacerých európskych krajín, čo sa aj potvrdilo! Seredský tím mal na súťaži s názvom Ljubljana Open možnosť zápasiť s pretekármi z Bosny a Hercegoviny, Česka, Macedónska, Maďarska, Rakúska, Srbska a samozrejme domáceho Slovinska. 

Strana 1 z 7

 

liga

Názov školy
Kôl
Skóre
Body
1.
Hong Ryong Sereď
1
12:27
49b
2.
UKF Nitra
1
6:14
36b
3.
Hwa-rang Trnava
1
5:17
35b
4.
TKD Academy Slovakia
1
3:04
16b
5.
TKD Znojmo
1
2:04
12b
6.
Moldava Kickboxing
1
2:05
12b

Naši partneri

nts 2

kompava

1374482 569325173132696 1854512836 n

pontis logoZSE logo

 
 

bojujeme proti dopingu v aktívnom športe
logo ada
ITF logo

eitf logo
© 2017 Taekwon Do Aliancia Slovensko • taekwondoslovakia.sk • info@taekwondoslovakia.sk